تزریق چربی و ژل به لب، مزایا و هزینه

gallery-1441882091-before-after

لب‌ها بخش مرکزی چهره افراد را تشکیل می‌دهند. لب‌هایی طبیعی و جذاب به نظر می‌رسند که حجیم و برجسته باشند و یک تفاوت نسبی بین لب بالایی و پایینی وجود داشته باشد. یکی از مشخصه‌های اصلی لب‌های زیبا، هماهمنگ و متناسب بودن آنها از لحاظ ظاهری با دیگر اعضای صورت می‌باشد. به همین دلیل است که گاهی اوقات توصیه می‌شود عمل بزرگ و برجسته کردن لب با دیگر عمل‌های زیبایی، مانند تزریق پُرکننده‌ها یا استفاده از مواد پروتز که روش‌های دائمی برای حذف چین و چروک دور لب و دهان و ناحیه فک هستند، ترکیب شوند.

دکتر سماواتی فرد، هرگز شکل لب‌ها را بیش از حد تغییر نمی‌دهد و آنها را خیلی بزرگ نمی‌کند. روش او دقیق و ظریف است؛ به این معنی که با توجه به شکل طبیعی دهان شما، لب‌ها را طوری حجیم می‌کند که طبیعی و جذاب به نظر برسند. دکتر سماواتی فرد با انواع روش‌های درمانی موجود آشنایی دارد و این اطمینان را به بیماران خود می‌دهد که به نتایج موردنظرشان دست پیدا خواهند کرد. توجه داشته باشید، علاوه‌بر شکل لب‌ها، عملکرد آن‌ها نیز اهمیت دارد. دکتر سماواتی فرد به شما کمک خواهد کرد تا به هر روشی که مایل هستید ازجمله تزریقات زیبایی مانند تزریق ژل یا چربی، ظاهری زیبا به لب‌های شما ببخشد.

جلسه مشاوره قبل از فرآیند بزرگ و برجسته کردن لب‌ها


دکتر سماواتی فرد در طول جلسه مشاوره، سوابق بیماری‌ها و سلامت پوست شما را بررسی می‌کند تا مطمئن شود که عمل بزرگ و برجسته کردن لب،‌ برای شما هیچ خطری ندارد. در این جلسه شما می‌توانید در مورد اهداف موردنظر خود با پزشک صحبت کنید. اهداف شما می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

  • افزایش حجم سرتاسر لب بالایی، پایینی یا هر دو لب
  • کاهش چین و چروک اطراف لب‌ها که در طول زمان به دلیل از دست رفتن حجم لب‌ها ایجاد شده است.
  • ایجاد اندکی تغییر در ظاهر لب‌ها، مانند افزایش حجم قسمت بالایی لب که به آن قوس یا کمان لب نیز می‌گویند.

دکتر سماواتی فرد بسته به وضعیت شما، مناسب‌ترین روش درمانی موجود ازجمله تزریق ژل یا تزریق چربی را برای شما تعیین خواهد کرد.

روش‌های بزرگ و برجسته کردن لب‌ها


تزریق ژل

34

اگر برای بزرگ و برجسته کردن لب‌های خود، روش تزریق ژل را انتخاب کنید، معمولاً دو رویکرد برای تعیین نقاط تزریق وجود دارد. اولین آن، انجام تزریق در ناحیه‌ای است که پوست زیر بینی و قسمت بالایی لب به هم می‌رسند. این رویکرد اغلب برای حجیم کردن و شکل دادن به لب بالایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. از آنجا که سوزن‌های تزریق بسیار ظریف هستند، جای زخم قابل‌توجهی روی نواحی تزریق باقی نخواهد ماند.

ناحیه دیگری که معمولاً تزریق در آن انجام می‌شود، ناحیه‌ای از لب‌ها است که قسمت داخلی و مرطوب لب و قسمت بیرونی و خشک آن به هم می‌رسند. معمولاً پزشک هنگامی از این رویکرد استفاده می‌کند که بخواهد هر دو لب را حجیم کند.

ژل‌های تزریقی از هیالورونیک اسید ساخته شده‌اند؛ هیالورونیک اسید ماده‌ای است که به طور طبیعی در بدن انسان یافت می‌شود. این محصولات حدود 3 تا 12 دوام دارند. در صورتی که در گذشته تزریق ژل انجام داده‌اید، احتمالاً در جستجوی روشی هستید که دوام بیشتری داشته باشد؛ هیالورونیک اسید به طور بالینی ثابت شده است که حدود 12 ماه ماندگاری دارد.

مزایا و معایب تزریق ژل

1- حرکات لب‌ها بیشتر از حرکات دیگر اعضای صورت است و این باعث می‌شود بدن ژل‌های تزریقی را سریع‌تر تجزیه کند. اما نگران نباشید؛ در طول فرایند تجزیه، لب‌های شما عجیب و توخالی به نظر نمی‌آیند بلکه به سادگی به شکل و اندازه قبلی خود بازمی‌گردند.

2- برخی از مزایای تزریق ژل این است که این روش با حداقل درد، ناراحتی و تورم همراه است. ژل‌ها بسیار نرم و صاف هستند و یک ظاهر بسیار طبیعی به لب‌ها می‌دهند.

تزریق چربی

Close-up of a Woman's Lips Receiving Cosmetic Surgery from a Syringe

روش تزریق چربی با استفاده از چربی بدن خود بیمار انجام می‌شود؛ این چربی باید از نواحی دیگر بدن برداشته شود. این روش نتایج طولانی مدتی ارائه می‌دهد و هیچ خطری برای عدم پذیرش چربی تزریقی توسط بدن وجود ندارد. از آنجا که چربی تزریق‌شده در نهایت توسط بدن جذب می‌شود، برای حفظ نتایج لازم است درمان را تکرار کرد. روش تزریق چربی در برخی موارد ممکن است باعث ایجاد برآمدگی و جای زخم شود.

مزایا و معایب تزریق چربی

1- چربی برداشت‌شده از بدن خودتان، بهترین ماده برای افزایش حجم لب‌ها است؛ زیرا بدن شما آنها را پس نمی‌زند. چربی را می‌توان از شکم، باسن، ران‌ها و زانوها برداشت کرد. علیرغم این مزایا، این روش اشکالات متعددی نیز به همراه دارد.

2- نتایج درمان بسیار ظریف و لطیف هستند.

3- روش تزریق چربی برای بسیاری از افراد دردناک و پرزحمت است، زیرا لازم است که چربی را از دیگر مناطق بدن برداشت کرد؛ به این معنی که فرد باید تحت عمل لیپوساکشن نیز قرار بگیرد. بنابراین این احتمال وجود دارد که نواحی که چربی از آنها برداشت شده، دچار عفونت شوند.

4- تزریق چربی نتایج بهتری دارد، درصورتی که تزریق در نواحی انجام شود که جنبش کمتری دارند؛ در غیر این صورت، چربی تزریقی می‌تواند به سرعت توسط بدن جذب شود. صحبت کردن و جویدن، روند جذب چربی را سرعت می‌بخشد. به همین دلیل است که نتایج روش تزریق چربی غیرقابل پیش‌بینی هستند. در برخی افراد، چربی تزریق‌شده تنها در عرض چند ماه به طور 100 درصد جذب می‌شود.

نتایج


36

دوره بهبودی


عمل بزرگ و برجسته کردن لب به دوره بهبودی بسیار کوتاهی نیاز دارد و تورم و کبودی ایجادشده نیز در عرض دو هفته فروکش می‌کند. ژل‌های تزریقی موقتی هستند و معمولاً 6 تا 12 ماه دوام دارند و بعد از آن لازم است تزریق ژل را تکرار کنید. روش تزریق چربی این مزیت را دارد که نتایج آن ماندگاری بیشتری دارد، اما ممکن است دوره بهبودی آن طولانی‌تر از روش تزریق چربی باشد.

آیا در زمان بارداری می‌توان عمل بزرگ و برجسته کردن لب‌ها را انجام داد؟


اگر باردار هستید یا طوری برنامه‌ریزی کرده‌اید که به زودی باردار شوید و قصد دارید که لب‌های خود را بزرگ و برجسته کنید، لازم است چند نکته را بدانید. زنان باردار برای بیشتر عمل‌های زیبایی، کاندیداهای خوبی نیستند؛ به این دلیل که احتمال ایجاد خطر برای مادر و فرزند افزایش می‌یابد. اکثریت قریب به اتفاق فرایند های شامل جراحی برای زنان باردار خطرناک تلقی می‌شوند؛ لازم است بدانید که روش‌های تزریقی نیز در لیست این عمل‌ها قرار دارند.

هزینه


هزینه عمل بزرگ و برجسته کردن لب‌ها بسته به نوع روش و اینکه بخواهید یک لب یا هر دو لب را حجیم کنید، متفاوت است. مجموع هزینه‌های شما شامل قیمت محصولات تزریقی و هزینه‌های مربوط به پزشک خواهد بود.

دکتر سماواتی فرد برای طیف وسیعی از عمل‌های زیبایی، خدمات مختلفی را ارائه می‌دهد. او همچنین تا جایی که امکان دارد به شما کمک می‌کند که عمل مقرون به صرفه‌تری داشته باشید.