رفع لاغری صورت (چاق شدن صورت) با تزریق ژل و چربی

g

ما به هيچ وجه طرفدار اصطلاح "ضدپيری" نيستيم، اين یعني اينکه از نظر ما پيری اصلاً چيز خوبی نيست و شما بايد حتماً جوان باشيد تا زيبا باشيد. اما در عمل، اين يک حرف کاملاً بی‌مفهوم است. چرا که زيبایی می‌تواند به هر شکلی و در هر سنی باشد، مشروط به آنکه اعتماد به نفس داشته باشيد و قدر خودتان را بدانيد. البته اعتماد به نفس هميشه به معنی پذيرفتن آنچه که هستيد، نيست. براي بسياری از خانم‌ها، داشتن احساس درونی خوب، به معني استفاده از عمل‌های زيبایی مانند ليزر، جراحی پلاستيک و يا تزريق ژل و چربی در بيرون يا در ظاهر می‌باشد. ما اينجا هستيم تا به شما بگوييم که چنين اعتقادی به هيچ وجه اشکالی ندارد. هر خانمی حق دارد که ظاهر خود را هر طور که دوست دارد و فکر میکند که زيباتر است، تغيير بدهد يا تغيير ندهد، و هرگز نبايد به خاطر تصميمات و علايق شخصي‌اش مورد سرزنش قرار بگيرد.

ما به خوبی می‌دانیم که پیر شدن صورت منجر به لاغری و کاهش حجم بافت‌های صورت و افتادگی بافت‌های نرم در اثر نیروی جاذبه زمین می‌شود و این عوارض بیشتر در افرادی اتفاق می‌افتد که فعالیت‌های فیزیکی یا ورزش‌های سنگین انجام می‌دهند. دکتر سماواتی فرد اغلب از روش تزریق چربی و تزریق ژل همراه با سایر عمل‌های زیبایی برای افزایش حجم و چاق کردن صورت استفاده می‌کند. شما هم میتوانید از تزریق چربی و ژل به صورت خود برای رفع لاغری ناحیه صورت استفاده کنید.

لاغری صورت


عوامل متعددی باعث گود افتادن و افتادگی صورت و از دست رفتن حجم بافت‌های آن می‌شوند و تأثیر ناخوشایندی بر زیبایی و حالت ظاهری قسمت میانی صورت می‌گذارند. اغلب افراد می‌توانند پیر شدن خود را ببینند، اما شاید نتوانند تشخیص دهند که دلیل اصلی پیر شدن صورتشان، از دست رفتن حجم بافت‌های صورت است که منجر به شروع پیری و افتادگی پوست می‌شود. امروزه چند روش مختلف برای کمک به چاق شدن صورت وجود دارد که دو مورد از رایج‌ترین آنها تزریق چربی و تزریق ژل می‌باشد.

بهترین افراد برای تزریق چربی و ژل در صورت


 بهترین افراد برای عمل تزریق چربی یا ژل به صورت و نواحی اطراف آن، آقایان و خانم‌هایی هستند که از سلامت جسمی و روانی کامل برخوردارند و انتظارات منطقی و واقع‌بینانه‌ای از نتایج قابل دستیابی با این عمل‌ها داشته باشند. معمولاً افراد با سن 18 سال یا بالاتر می‌توانند کاندیدای مناسبی برای این عمل باشند.

چاق شدن صورت با تزریق ژل و چربی


تزریق ژل

g1

یک راهکار برای بازسازی حجم از دست رفته بافت‌های صورت و چاق کردن آن، استفاده از موادی از قبیل اسید هیالورونیک است که به اشکال و فرمول‌های مختلفی برای تزریق در صورت عرضه می‌شود. این عمل را می‌توان به سادگی در مطب انجام داد و هیچ نیازی به انتخاب یک ناحیه اهدا کننده در بدن وجود ندارد و عوارضی از قبیل خون‌مردگی و کبودی نیز به دنبال نخواهد داشت. البته با وجود آنکه تزریق ژل یک عمل ساده و ایمن می‌باشد، اما برای دستیابی به بهترین نتایج ممکن، انجام این عمل نیاز به دست‌ها و چشمان باتجربه و توان قضاوت بالا دارد. نتایج این عمل می‌تواند تا حدود 6 ماه دوام داشته باشد. برای ساخت ژل‌های تزریقی از یک فناوری منحصر به فرد استفاده شده است که به آنها این قابلیت را می‌دهد که تا وقتی تمام ماده تزریقی از بین می‌رود، آثار آن در چاقی صورت همچنان مشخص و ماندگار باشد. تحقیقات نشان داده است که در صورت پیروی از یک دستورالعمل خاص برای انجام این عمل، نتایج آن می‌تواند تا 18 ماه دوام داشته باشد.

انواع ژل

انواع مختلفی از ژل‌ها با برندهای مختلف برای تزریق در صورت وجود دارند. شما به همراه دکتر سماواتی‌فرد می‌توانید در جلسه مشاوره اولیه در مورد بهترین نوع ژل که برای شما مناسب است، تصمیم‌گیری کنید. نوع مناسب ژل برای شما به ناحیه محل تزریق و آناتومی خاص صورت شما بستگی دارد.

ژل‌های بر پایه اسید هیالورونیک

این ژل‌ها نتایجی کاملاً طبیعی و لطیف حاصل می‌کنند. برای ساخت این ژل‌ها از اسید هیالورونیک غیرحیوانی استفاده شده است. اسید هیالورونیک یک ترکیب طبیعی است که به صورت طبیعی در بدن انسان وجود دارد و از آن برای چاق کردن و افزایش حجم پوست نيز استفاده می‌شود.

نتایج تزریق ژل تا چه مدتی دوام دارد؟

ژل‌های اسید هیالورونیک در عرض مدت 6 تا 18 ماه توسط خود بدن جذب می‌شوند و از بین می‌روند. مدت زمان ماندگاری این ژل‌ها به ضخامت لایه ژل و عمق محل تزریق آن بستگی دارد. اما یک مزیت درازمدت که تزریق ژل به همراه دارد، جراحت‌های ریز در مقیاس میکرو است که در بافت پوست ایجاد می‌کند و باعث القاء تولید کلاژن بیشتر در پوست می‌شود و در نتیجه، پوست ظاهری جوان‌تر و شاداب‌تر از گذشته پیدا می‌کند.

تزریق چربی

g2

در جریان عمل تزریق چربی ابتدا چربی از قسمت دیگری از بدن بیمار که معمولاً ناحیه شکم، ران‌ها یا سایر نواحی دارای چربی‌های زائد می‌باشد، برداشته می‌شود. سپس چربی برداشته شده از طریق فرایندهای مخصوصی، تمیز و فرآوری می‌شود. در مرحله بعد، این چربی بلافاصله در نواحی هدف تزریق می‌گردد. برای اصلاح اغلب افتادگی‌ها و فرورفتگی‌های پوست معمولاً به دو یا سه جلسه تزریق چربی در طی یک دوره 6 ماهه نیاز می‌باشد. نتایج این عمل نیز معمولاً با گذشت زمان بهبود پیدا می‌کند و روند بهبود آن ادامه می‌یابد. ممکن است بعد از اولین جلسه تزریق چربی، شما تغییرات عمده‌ای در ناحیه صورت خود احساس نکنید، اما با هر یک از تزریقات بعدی، نتایج به دست آمده مشخص‌تر و بهتر خواهد شد. مزیت دیگر این روش آن است که بر خلاف ژل یا کلاژن که هر 4 تا 6 ماه یک بار باید تزریق آن تکرار شود، چربی فقط در یک سری جلسه تزریق می‌گردد. به این معنی که دو یا سه عمل تزریق به فاصله نسبتاً کوتاه از یکدیگر انجام می‌شود و سپس تا یک سال بعد یا حتی بیشتر، به هیچ تزریق یا عمل ترمیمی نیاز نخواهد بود.

پزشک با استفاده از یک سوزن بسیار ریز، چربی را در محل مورد نظر تزریق می‌کند. اغلب بیماران از سوزش حاصل از این تزریقات، احساس ناراحتی مي‌کنند و ترجیح می‌دهند که برای انجام این عمل، از یک داروی بی‌حسی نیز در محل تزریق استفاده شود. اگر در مورد شما هم به همین صورت باشد، می‌توانید از پزشک خود بخواهید که از یک بی‌حسی موضعی مانند داروهای بی‌حسی که در جراحی‌های دندانپزشکی یا صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد، برایتان استفاده کند. بعد از عمل تزریق چربی معمولاً نیازی به دوره بهبودی بعد از عمل به مدت طولانی وجود ندارد.

آیا نتایج تزریق چربی ماندگار است؟

بعضی از بیماران تصور می‌کنند که نتایج حاصل از تزریق چربی نمی‌تواند دوام داشته باشد. در حالی که واقعاً این گونه نیست. در صورتی که این عمل به شیوه صحیح و اصولی انجام شود، درصد بالایی از سلول‌های چربی تزریق شده زنده می‌مانند و حتی می‌توانند حالت دائمی داشته باشند.

به دلیل آنکه بخشی از سلول‌های چربی به مرور زمان از بین می‌روند، نتایج عمل تزریق چربی بعد از گذشت چند هفته، دیگر حالت طبیعی و زیبای اولیه را نخواهد داشت. به همین دلیل ما سعی می‌کنیم در زمان تزریق اولیه، مقدار چربي را کمی بیشتر از مقدار واقعی مورد نیاز در نظر بگیریم تا بعد از گذشت چند هفته که نتایج نهایی مشخص می‌شود، بیمار از آن رضایت بیشتری داشته باشد. در واقع اگر مقدار چربی تزریق شده کمتر از این باشد، هر چند ممکن است بیمار از نتایج اولیه که بلافاصله بعد از تزریق می‌بیند، رضایت داشته باشد اما بعد از چند هفته که بخشی از سلول‌های چربی از دست می‌روند، ممکن است از دیدن نتایج به دست آمده، ناامید شود.

تفاوت بین تزریق چربی و تزریق ژل


 عمل تزریق چربی در مقایسه با مزایای تزریق ژل از قبیل رستیلان، معمولاً سازوکار پیچیده‌تر و وقت‌گيرتري دارد. زیرا برای این عمل لازم است که ابتدا بافت چربی از قسمت دیگری از بدن و با استفاده از یک روش استریل، برداشته شود. با این حال، نتایج حاصل از تزریق چربی از ماندگاری بیشتری برخوردار است و نسبت به ژل‌های بر پایه اسید هیالورونیک (مانند رستیلان) نتایج طبیعی‌تر و بادوام‌تری حاصل می‌کند. ژل‌ها معمولاً به صورت واحدهای یک میلی‌لیتری و به میزان یک تا دو میلی‌لیتر در هر جلسه تزریق می‌شوند. در حالی که چربی را می‌توان به میزان 40 میلی‌لیتر یا بیشتر در هر جلسه تزریق نمود و بنابراین روش کامل‌تر و سریع‌تری برای چاق کردن صورت محسوب می‌شود.

خطرات تزریق ژل و چربی کدام است؟


g3

خطرات و عوارض هر عمل جراحی از مهم‌ترین نکات مربوط به آن است که حتماً باید قبل از انجام عمل با پزشک یا جراح خود در مورد آن مشورت کنید. مزایای هر عمل یا روش درمانی همیشه باید در برابر خطرات و عوارض احتمالی آن سنجیده شود. خطرات مربوط به هر عمل تزریق (اعم از کوچک یا بزرگ) شامل خونریزی، عفونت و نیاز به انجام عمل‌های اصلاحی در آینده می‌باشد. همچنین ممکن است روند بهبودی شما بعد از عمل تزریق به گونه‌ای باشد که ظاهری متفاوت با آنچه که قبل از عمل تصور می‌کرده‌اید، پیدا کنید. همچنین اگر وزن شما در آینده به مقدار زیادی کم یا زیاد شود، چربی مورد استفاده برای چاق کردن صورت شما نیز به همین نسبت تأثیر می‌پذیرد و به مانند همه چربی‌های دیگر موجود در بدن شما، کم و زیاد می‌شود. به همین علت است که بیمارانی که مرتباً وزن بدنشان به مقدار زیادی نوسان می‌کند، کاندیداهای خوبی برای عمل چاق کردن صورت شناخته نمی‌شوند.

هزینه‌ها


هزینه عمل تزریق ژل در صورت شما بسته به نوع ژلی که برای شما استفاده می‌شود و نیز تعداد نواحی مورد درمان می‌تواند تا حد زیادی متغیر باشد. علاوه بر آن، طول دوره زمانی تزریقات و کلینیکی که عمل تزریق را در آن انجام می‌دهید، بر هزینه‌های نهایی این عمل تأثیر خواهد داشت.