عمل جراحی زیبایی برای درشت کردن (بزرگ کردن) چشم

1

کانتوپلاستی عمل جراحی است که برای بالا کشیدن گوشه‌ی خارجی پلک یا اصلاح افتادگی این بخش از چشم استفاده می‌شود. کانتوپلاستی با بالاکشیدن گوشه‌ی بیرونی پلک کمک می‌کند تا چشم‌ها گربه‌ای به نظر برسد.

عمل زیبایی درشت کردن چشم باعث می‌شود تا چشم‌هایی که به دلیل افتادگی پوست روی گوشه‌ی داخلی آن یا فاصله‌ی زیاد چشم‌ها از یکدیگر، خواب‌آلود و خسته به نظر می‌رسند، واضح‌تر، درشت‌تر و کشیده‌تر شوند. برای افرادی که طول چشمشان کم است، اپیکانتوپلاستی جانبی نیز همزمان انجام می‌شود تا چشم‌ها واضح‌تر و درشت‌تر شوند. از بین بردن چین و چروک قسمت داخلی چشم‌ها کمک می‌کند تا چشم‌ها پهن‌تر بنظر آید. علت آن بازیابی چند میلیمتر از فضای درونی بین دو چشم است که پس از آن باعث می‌شود تا چشم‌ها درشت‌تر و درخشان‌تر نشان داده شود.

اپیکانتوپلاستی برای افزایش پهنای چشم استفاده می‌شود تا چشم‌ها جذاب‌تر شوند. البته جراحی اپیکانتوپلاستی برای همه‌ی بیماران توصیه نمی‌شود. لازم است ابتدا با پزشک متخصص، مشورت شود تا طبق نظر ایشان مشخص شود که کدام جراحی از قبیل کانتوپلاستی یا اپیکانتوپلاستی بی‌خطرتر است و نیز ظاهر چشم را زیباتر می‌کند. در بیمارانی که جراحی برای آن‌ها مناسب تشخیص داده می‌شود، اغلب اپیکانتوپلاستی با جراحی دو پلک که نوعی از جراحی زیبایی پلک (بلفاروپلاستی) است ترکیب می‌شود.

تیم اپیکانتوپلاستی دکتر سماواتی فرد، برای هر بیمار، روش‌های جراحی مناسب را بکار می‌گیرند. بدین ترتیب از عوارض روشهای جراحی نامطمئن پیشگیری می‌شود.

کانتوپلاستی


2

در جراحی کانتوپلاستی برای درشت کردن چشم، چشم‌های خواب آلود و خسته شما توسط متخصصان حرفه‌ای تیم پزشکی ما، از طریق پوشاندن گوشه‌ی داخلی چشم با پوست، به چشمانی زیباتر تبدیل می‌شود. همچنین فاصله‌ی زیاد میان چشم‌ها بوسیله‌ی کانتوپلاستی کم می‌شود که این کار، نمود چشم‌هایتان را دگرگون می‌کند. این جراحی موثرترین راه برای حذف چین و چروک داخلی چشم است تا چشمان همواره سرزنده و شاداب بنظر برسند. از طریق برش روی خطوط چین‌ها، می‌توانید خیلی ساده و بدون درد جراحی، در عرض 3 الی 6 ماه از جای زخم‌های خود رهایی یابید. وقت آن رسیده تا چشم‌های شما زیباتر از همیشه شود!

افراد مناسب برای انجام عمل کانتوپلاستی


  • افرادی که گوشه انتهایی چشم‌هایشان رو به بالاست و به صورتشان ظاهری عبوس و اخمو داده است.
  • افرادی که فرم چشم‌های نرمال، ولی کوچکی دارند.
  • افرادی که چشم‌هایشان بخاطر ارتفاع زیاد، کوچک به‌نظر می‌رسد.
  • افرادی که خواهان چشم‌های عریض‌تر و مهربان‌تری هستند.
  • افرادی که سفیدی چشم‌هایشان کوچک است، به همین دلیل چشم‌هایشان چپ به‌نظر می‌آید.

اقدامات قبل از عمل


دکتر سماواتی فرد،ابتدا در مورد فرمی که صورت شما می‌تواند داشته باشد و انتظاراتی که می‌توان از عمل جراحی داشت، با شما صحبت می‌کند. هدف ما این است که شما بتوانید به ظاهری طبیعی و باب میلتان دست یابید. حین مشاوره، تصاویر و نمونه‌هایی از اندازه و فرم چشم و وضعیت چین و چروک‌ها قبل و بعد از عمل به شما نشان داده خواهد شد. در موارد خاص، تصاویری از بلفاروپلاستی داخلی نیز نشان داده می‌شود تا جراحی چین و چروک‌های اطراف چشم شما نیز نتیجه‌ی رضایت‌بخشی داشته باشد و چشم‌ها بعد از عمل درشت‌تر  و زیباتر شوند.

روش‌های مختلف اپیکانتوپلاستی


اپیکانتوپلاستی داخلی

3

اپیکانتوپلاستی، عمل جراحی است که با حذف چین و چروک‌های این مشکل را برطرف می‌کند. در نتیجه، گوشه‌ی داخلی چشم تیزتر و بلندتر می‌شود و چشمتان در جهت افقی کشیده‌تر می‌شود. چین دوپلکی نزدیک گوشه داخلی چشم سر پایین نمی‌شود و در نتیجه چشم‌ها جذاب‌تر بنظر می‌رسد.

روند جراحی

گاهی اوقات یک چین عمودی در گوشه‌ی داخلی چشم وجود دارد. وجود این چین، که به چین اپیکانتیک موسوم است، گوشه‌ی داخلی چشم‌ها را کم زاویه‌تر و کوتاه‌تر می‌کند. باعث می‌شود که چشم در راستای افقی کوچک به نظر برسد. همچنین چین اپیکانتیک به پوست قسمت داخلی چشم فشاری رو به پایین وارد می‌کند که باعث می‌شود چین دوپلکی دچار افتادگی شود و به گوشه‌ی داخلی چشم متصل شود.

مزایای اپیکانتوپلاستی داخلی

  • این جراحی فاصله میان گوشه‌ی داخلی چشم‌ها را کم می‌کند و باعث می‌شود که چشم‌ها کمی بهم نزدیک‌تر به نظر آیند (نسبت طول چشم‌ها به فاصله بین دو چشم به نسبت 1:1 نزدیک‌تر می‌شود که حالت ایده‌آل است)
  • نیمه داخلی چشم را بیش از پیش نمایان می‌کند که این امر بخودی خود ظاهر چشم را بزرگ‌تر و درخشان‌تر می‌کند.
  • نیمه داخلی چین دوپلکی را واضح‌تر می‌کند که باعث می‌شود چین‌های چشم ملایم‌تر و طبیعی‌تر شوند.
  • گوشه‌ی داخلی چشم را بیش‌تر به داخل و به سمت بالا می‌کشد به گونه‌ای که انحراف چشم‌ها کمتر شود.

کانتوپلاستی جانبی

4 5 6

کانتوپلاستی جانبی، طول افقی پلک‌ها را بیشتر می‌کند. با این کار بدون نگرانی از جای زخم می‌توان چشم‌هایی درشت‌تر و زیباتر داشت. در مواردی که چشم‌ها تحت تاثیر مردمک، در عرض باریک به نظر می‌رسند، به کمک اپیکانتوپلاستی می‌توان پهنای چشم‌ها را حداکثر کرد، یا اگر فرم چشم‌ها انحراف به سمت بالا دارد، این جراحی معمول‌ترین گزینه برای اصلاح آن خواهد بود.

روش جراحی

طول چشم‌ها با ایجاد یک برش در زاویه جانبی چشم، که طول آن معمولا 2 الی 3 میلیمتر است، افزایش می‌یابد. پس از آرایش مورد نظر، پوست زاویه‌ی جانبی برش خورده‌ی چشم‌ها، عضلات مدور چشم‌ها، و عضله‌ی زاویه‌ی جانبی، عضله‌ی زاویه‌ی جانبی در صورت لزوم به پریوست (priost) متصل می‌شود. زاویه‌ی جانبی چشم‌ها در آرایش جدید با دقت بخیه می‌شود تا مجدد درگیر نشود و گیر نکند.

مزیت کانتوپلاستی جانبی

نیازی به نگرانی در خصوص جای زخم‌ها نیست، زیرا غشای مخاطی زاویه‌ی جانبی چشم‌ها برش می‌خورد و اگر لازم باشد، انحراف چشم کاملا محکم به پریوست متصل می‌شود تا موقعیت انحراف چشم بدون نگرانی از بازگشت آن به وضعیت اولیه تنظیم شود.

بهبودی اولیه پس از عمل چه مدت طول می‌کشد؟


تورم معمولا صبح روز بعد از عمل به بیشترین حد می‌رسد. کبودی چشم‌ها روز دوم بعد از عمل به اوج خود می‌رسد، ولی معمولا خفیف است. بخیه‌ها روز چهارم یا پنجم بعد از عمل کشیده می‌شوند. فعالیت‌های ملایم را حتی از روز بعد از عمل می‌توان از سر گرفت، اما فعالیت‌های جدی‌تر و شدیدتر نباید تا 10 روز انجام داد. کبودی چشم‌ها بعد از یک هفته کاملا برطرف می‌شود، اما ممکن است تورم تا هفته‌ها قابل مشاهده باشد.

هزینه


هزینه‌ی اپیکانتوپلاستی، مانند تمامی اعمال جراحی، به نوع عمل شما بستگی دارد. باعث خوشحالی دکتر سماواتی فرد است که به سوالات شما در خصوص روش‌های مختلف اپیکانتوپلاستی و هزینه‌ی آن پاسخ دهد.